Oferta internetowa


*dane Google Analytics

Portal Perspektywy posiada wieloletnie doświadczenie w swojej branży, jest jednym z liderów polskiego rynku edukacyjnego. Systematyczny wzrost liczby użytkowników oraz liczne serwisy tematyczne pozwalają reklamodawcom na szeroki wybór dróg dotarcia do użytkowników. Na bazie wysokiej oglądalności, portal dynamicznie rozwija ofertę promocyjno-reklamową. Poza tradycyjnymi kampaniami reklamowymi umożliwia prowadzenie niestandardowych akcji, tworzonych ad hoc pod konkretne potrzeby Klienta.

Portal Perspektywy cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników. Średnio miesięcznie odwiedza nas ok. 200 000 użytkowników, którzy generują blisko milion odsłon (wyjątkiem jest styczeń i czerwiec*, gdzie odwiedzalność jest jeszcze większa: w styczniu oglądalność wzrasta do 383 052 użytkowników (2 374 686 odsłon), natomiast w czerwcu obserwujemy wzrost do 298 648 użytkowników (1 654 091 odsłon).

Banery

Billboard

Banner ten umieszczony jest nad menu głównym (strona główna) lub pod menu głównym w serwisach: (Ranking, Licea, Technika, Podyplomowe, Doktoranckie, Matura).

Banner dostępny jest w systemie sprzedażowym: R6

 • R6 – emisja w systemie rotującym 1-6 przez 1 m-c (w określonym miejscu reklamowym max. 6 bannerów)
SERWIS R6
STRONA GŁÓWNA Billboard 750x100 px
MEGABAZA
(studia, kierunki, uczelnie)
Rankingi
Matura
Doktoranckie
Podyplomowe
Licea i Technika
Zawody

Block

Banner ten umieszczony jest w prawej szpalcie strony. Moduły od 300x100 px do 300x300 px.

Banner dostępny jest w systemie sprzedażowym: FF

Uwaga! Na poszczególnych serwisach można zamawiać wielokrotność baneru block np.: 300x200 px, 300x300 px.

 • FF – emisja stała 1 m-c
SERWIS R6
STRONA GŁÓWNA Block 300x100 px
MEGABAZA
(studia, kierunki, uczelnie)
Rankingi
Matura
Doktoranckie
MBA
Podyplomowe
Licea i Technika
Zawody

Baner śródtekstowy

Banner umieszczony jest na środku witryny.

Dostępny w systemie sprzedażowym: R6.

 • R6 – emisja w systemie rotującym 1-6 przez 1 m-c (w określonym miejscu reklamowym pojawiać się będzie naprzemiennie 6 bannerów);
SERWIS R6
STRONA GŁÓWNA Baner 645x100 px
Rankingi
Matura
Doktoranckie
MBA
Podyplomowe
Licea i Technika
Zawody

Formy specjalne

Oprócz standardowych modułów reklamowych proponujemy Państwu moduły niestandardowe.

Tapeta - reklama graficzna w tle strony. Użytkownik przeglądający serwis ma stały, nieprzerwany kontakt z reklamą. Ponieważ tapeta nie jest formatem aktywnym polecamy łączenie jej z klasycznym bannerem lub billboardem.

Toplayer - animowana reklama wyświetlana ponad treścią strony www, na środku witryny. Poleca się łączenie jej z billboardem.

Scroll Footer (pasek reklamowy emitowany na dole okna przeglądarki) - reklama przesuwa się wraz z przewijaniem w górę i w dół oglądanej strony. Może zawierać tekst oraz elementy graficzne, zarówno statyczne, jak i animowane, które przewijają się poziomo.

 • PD – stała, dzienna emisja reklamy
SERWIS PD
STRONA GŁÓWNA Tapeta
Toplayer 500x500 px
Rankingi Scroll Footer (wysokość 30 px)

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany - materiał promocyjny na temat wskazany przez Klienta (dostarczony przez Zamawiającego). Dodatkowo: możliwość zamieszczenia zdjęć, materiałów video, linków kierujących do serwisu Klienta (wszystkie materiały dostarcza Klient).

Po okresie wykupionej aktywności artykuł jest dostępny w dziale "Aktualności edukacyjne".

Wymagane elementy:

 • tekst wprowadzający: do 300 znaków
 • tekst główny: do 2000 znaków
 • zdjęcie tematyczne (315x210 px) - w razie niedostarczenia zdjęcia, redakcja umieści zdjęcie z zasobów własnych.

Mailing

Mailing do Maturzystów

Oferujemy możliwość bezpośredniego i precyzyjnego dotarcia do maturzystów 2021. Baza mailingowa Perspektyw zawiera w sumie 12 553 aktywnych adresów. Bazę uzyskaliśmy podczas ogólnopolskiej kampanii Salon Maturzystów 2020, który odbył się w tym roku w formule online w dniach 17-30 września 2020 r.

Lista adresowa odbiorców jest własnością Perspektywy Press i została przygotowana zgodnie z zasadą permission marketingu, co oznacza, że subskrybenci wyrazili zgodę na otrzymywanie informacji, a wiadomości wysyłane przez Perspektywy Press są przekazami oczekiwanymi.

Reklamodawca ma do dyspozycji statystyki zamówionej wysyłki. Zamawiający ma możliwość wyboru nadawcy (mogą nim być Perspektywy lub Zleceniodawca). Oferujemy również pomoc przy określeniu odpowiedniego tematu wiadomości. Materiały (zdjęcie/logo/tekst) należy dostarczyć każdorazowo do redakcji tydzień przed wysyłką lub przygotować w html wg określonej specyfikacji. Przed wysyłką do adresata wysyłamy mailing do akceptacji Zamawiającego.

Oferta dla Uczelni

Oprócz tradycyjnych form reklamowych jak banery (bilboard, block, baner klasyczny), form specjalnych (Toplayer, Doublebillboard, Watermark, itp), mailingu (do Maturzystów, Studentów i Absolwentów) stawiamy do dyspozycji inne możliwości reklamy do optymalnego skonstruowania kampanii reklamowej Uczelni.

 • Pozycjonowanie i wyróżnienie dla uczelni (wyszukiwarka studiów)
 • Prezentacja uczelni

Prezentacja Uczelni

Wszystkie uczelnie w Megabazie® Perspektyw posiadają profil podstawowy, na który składają się dane teleadresowe, kierunki prowadzonych studiów i zasady rekrutacji (tylko w uczelniach publicznych).

Zapraszamy do rozbudowania profilu uczelni. Stawiamy do dyspozycji:

3 zakładki

 • profil podstawowy
 • opis uczelni (o uczelni)
 • dlaczego warto

w tym multimedia: zdjęcia, logo uczelni, film.

4 zakładki

 • profil podstawowy
 • opis uczelni (o uczelni)
 • dlaczego warto
 • czy wiesz, że...

w tym multimedia: np. zdjęcia, logo uczelni, film.

5 zakładek

 • profil podstawowy
 • opis uczelni (o uczelni)
 • dlaczego warto
 • czy wiesz, że...
 • życie studenckie

w tym multimedia: np.zdjęcia, logo uczelni, film.

Pozycjonowanie i wyróżnienie

Portal Perspektywy.pl to pełna baza 441 szkół wyższych w Polsce, w tym 139 uczelni publicznych i 302 uczelni niepublicznych. Potencjalny student ma do wyboru 576 kierunków, makrokierunków i kierunków unikatowych. W tej olbrzymiej bazie oferty edukacyjnej kluczowe dla działań promocyjnych uczelni jest optymalne pozycjonowanie i wyróżnienie.

Pozycjonowanie i wyróżnienie uczelni jest częścią składową pakietu, na który składa się:

 • wyróżnienie w MegaBazie Uczelni;
 • pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania (wg wskazanych, pojedynczych grup kierunków);